Resort of wooden cottages „Domki Nad WdA” IN Borsk

  • "JARMARK ŚW. DOMINIKA" GDAŃSK

#

"JARMARK DOMINIKAŃSKI" W GDAŃSKU [obok "Oktoberfest" i "Weihnachtsmarkt"] TO NAJWIĘKSZA IMPREZA PLENEROWA W EUROPIE (80 km. od "Domki nad Wdą").

.

JARMARK Św. DOMINIKA to cykliczna impreza handlowo-kulturalno-rozrywkowa, która co roku w lipcu i sierpniu odbywa się w Gdańsku na Głównym Mieście. Tradycja Jarmarku liczy ponad 750 lat, odkąd został on ustanowiony bullą papieską Aleksandra IV w 1260 roku na wniosek dominikanów (stąd wywodzi się jego nazwa). Od wielu już lat co roku bierze w niej udział ponad 1000 handlowców, artystów, rzemieślników i kolekcjonerów, a odwiedza ją codziennie ok. 100 tys. osób (w weekendy nawet dwa razy więcej).

Formuła obecnego Jarmarku nawiązuje do jego średniowiecznych tradycji, czyli handlowania i dobrej zabawy. Jest tu cała ulica stoisk gastronomicznych z zimnym piwem, rusztami, grillami z pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami i szaszłykami. Na miejscu pracuje wędzarnia, można także posilić się świeżymi, smażonymi rybami, nieodłącznie związanymi z nadmorskim charakterem Gdańska. Turyści z zagranicy mają również okazję pokosztować tradycyjnych polskich dań takich jak pierogi, bigos, czy wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

"DOMKI NAD WDĄ" W BORSKU

REZERWACJE I ZAPYTANIA:

Tel.: (+48) 607 712 512

LOKALIZACJA OŚRODKA: