„Domki Nad WdA” IN BORSK

  • - WYŻYWIENIE - W MIEJSCOWOŚCI BORSK

    - WYŻYWIENIE - W MIEJSCOWOŚCI BORSK

#

MIEJSCOWOŚĆ BORSK I JEGO NAJBLIŻSZA OKOLICA OFERUJĄ WIELE MOŻLIWOŚCI WYŻYWIENIA I STOŁOWANIA SIĘ [KARCZMY, RESTAURACJE, SMAŻALNIE, SKLEPY] BĄDŹ "WE WŁASNYM ZAKRESIE" NA TARASACH I W KUCHNIACH KAŻDEGO DOMKU

.

#

1. RESTAURACJA "ALA"

W BORSKU


Restauracja "ALA" znajduje się na terenie O.W. Czarnowodzianka w Borsku. Usytuowana jest na skarpie nad samym brzegiem jeziora Wdzydzkiego skąd rozpościera sie widok na jezioro i okolicę.

Restauracja serwuje śniadania, obiady i kolacje w formie zestawów lub do dowolnego wyboru z karty dań (min. świeże ryby prosto z jeziora Wdzydzkiego oraz dania kuchni kaszubskiej).

#

2. KARCZMA "LARGO"

W BORSKU


Karczma "LARGO" znajduje się na terenie O.W. Largo w Borsku. Usytuowana jest na wysokim brzegu jeziora Wdzydzkiego z widokiem na jezioro, wyspę "Ostrów Mały" oraz marine Largo.

Karczma serwuje potrawy kuchni regionalnej i europejskiej, potrawy z ryb słodkowodnych oraz ciasta własnego wypieku.

#

3. RESTAURACJA "LEŚNA"

W BORSKU


Restauracja "LEŚNA" znajduje się przy wjeździe do Borska (od strony Wdzydz Tucholskich). Usytuowana jest przy O.W. Leśna Przystań. Posiada salę biesiadną oraz stoliki na zewnątrz restauracji.

Restauracja serwuje zestawy obiadowe każdego dnia w atrakcyjnych cenach oraz dania śniadaniowe, obiadowe i kolacyjne przez cały dzień.

#

4. KARCZMA "ZŁOTA RYBKA"

W BORSKU


Karczma "ZŁOTA RYBKA" zlokalizowana jest nad jeziorem Wdzydzkim przy przystani "Borsk" i w miejscu gdzie rzeka Wda wypływa z jeziora Wdzydzkiego.

Karczma zaprasza na dania z ryb, mięs, pizzę, zapiekanki, burgery itp.

Karczma w weekendy (piątki, soboty) organizuje imprezy taneczne z dj'em przy muzyce disco polo, biesiadnej i dyskotekowej.

#

6. KARCZMA REGIONALNA "JASNOCHÓWKA"

W BORSKU


Karczma Regionalna "JASNOCHÓWKA" znajduje się w Borsku pomiędzy Restauracją "Leśna" a Smażalnią "Pod Śluzą" (wjazd i dojście od głównej drogi lub od strony bulwaru przy brzegu jeziora Wdzydzkiego w części "Jasnochówka").

Karczma oferuje smaki kuchni regionalnej "kaszubskiej" i tradycyjnej. Można tu spróbować takich potraw jak zupa kaszubska, śledź w śmietanie, szare kluski, potrawka z kurczaka, ruchanki czy wrzeciona kaszubskie.

#

5. SMAŻALNIA "POD ŚLUZĄ"

W BORSKU


Smażalnia "POD ŚLUZĄ" znajduje się przy ulicy Jeziorna w Borsku (prowadzącej do jeziora Wdzydzkiego) oraz przy głównej trasie biegnącej przez Borsk w kierunku Wiela i Wdzydz (przy śluzie na rzece Wda).

Zajazd serwuje potrawy kuchni polskiej i regionalnej oraz smażone ryby.

Przy smażalni znajduje się sklepik spożywczy oraz punkt z lodami i goframi.

#

"WYŻYWIENIE WE WŁASNYM ZAKRESIE"

NA TARASACH I W KUCHNIACH KAŻDEGO DOMKU

Kuchnie w domkach są wyposażone kompleksowo we wszystkie naczynia i urządzenia służące do przygotowywania i spożywania posiłków:

  • LODÓWKA, CZAJNIK PRZEWODOWY
  • KUCHENKA (elektryczna), KUCHENKA MIKROFALOWA
  • SZKLANKI, FILIŻANKI, TALERZE, SZTUĆCE, GARNKI, PATELNIE, MISKI itp.

*jeśli czegoś brakuje można dopożyczyć w recepcji (np kieliszki)

#

DELIKATESY "MIŁA" PRZY OŚRODKU (6.00-22.00)

WĘDZONE RYBY, PRODUKTY NA GRILLA i OGNISKO


Delikatesy "MIŁA" znajdujące się 50 m. od ośrodka zapewniają wszystkie produkty spożywcze (mięsa, wędliny, nabiał), warzywa, owoce, alkohole, świeże wypieki, pieczywo oraz produkty regionalne (min. wędzone ryby i dania na grilla i ognisko) każdego dnia.

Delikatesy są otwarte od wczesnego poranka do późnego wieczora co gwarantuje Państwu stałą dostępność wszystkich niezbędnych produktów.

#

SKLEPIK SPOŻYWCZY W CENTRUM BORSKA

GORĄCE I CHRUPIĄCE KURCZAKI Z ROŻNA


Sklepik spożywczo-wielobranżowy w centrum Borska (200m. od ośrodka) poza wszelkimi produktami spożywczymi oferuje świeżo przygotowywane, gorące i chrupiące kurczaki z rożna (również na zamówioną godzinę odbioru każdego dnia).

Sklepik jest otwarty od wczesnego poranka do późnego wieczora co gwarantuje Państwu stałą dostępność wszystkich niezbędnych produktów.

#

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OGNISKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIECZENIE KIEŁBASEK I ZIEMNIAKÓW

W części centralnej ośrodka znajduje się miejsce na ognisko.

Uwaga:

"OGNISKO" można rozpalać wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu w Recepcji

oraz wyznaczeniu osoby (osoba zgłaszająca) odpowiedzialnej za jego przebieg i końcowe

zagaszenie (przy użyciu wody).

*kijki (widełki) do pieczenia do wypożyczenia w Recepcji ośrodka.

#

>> GRILLOWANIE <<

POTRAWY Z GRILLA


W zasięgu każdego domku znajduje się stacjonarny grill do wynajęcia i Państwa wyłącznej dyspozycji. Wypożyczenie grilla + zestawu akcesoriów (ruszt, szuflada, komin do rozpalania, widelec, szczypce, łopatka oraz węglarka z szufelką na popiół): OPŁATA 50 zł (NA CAŁY OKRES POBYTU)

*węgiel i rozpałka we własnym zakresie (nie są wliczone w cenę)

*Własny grill można rozstawić przed domkiem w bezpiecznej odległości od zabudowania.

GRILLOWANIE NA TARASACH JEST SUROWO ZABRONIONE

"Domki nad Wdą" w Borsku

Telefon: (+48) 606 445 352

LOKALIZACJA OŚRODKA: